Zlaté husle

Program 2004

program2.jpgprogram1.jpg

Idea tohto veľkolepého koncertného programu vznikla na jeseň 2003 na 55. výročí vzniku umeleckého súboru Lúčnica, kde sa stretlo množstvo špičkových muzikantov, ktorí účinkovali v tomto svetoznámom telese označovanom aj ako "Rolling Stones folklóru". Ich nadšenie, virtuozita a spontánnosť dali vzniknúť myšlienke samostatného koncertu najlepších slovenských muzikantov pod vedením husľového virtuóza Martina Sleziaka.

Vybraní 55 najlepší hudobníci na husle, violy, cimbaly kontrabasy, violončelá dnes pôsobia v Slovenskej filharmónii, Slovenskom národnom divadle, Lúčnici, SĽUK-u a iných kvalitných domácich aj zahraničných telesách. V ich hudobnej inerpretácii však pretrvalo precítenie unikátneho slovenského folklóru.

Martin Sleziak tak úspešne zostavil svetovo unikátny orchester.
Netradičným zložením, strhujúcim hudobným prejavom a repertoárom siahajúcim od veľkolepých spracovaní slovenských folklórnych tém, virtuóznych kompozícii pre cimbalovú hviezdu - Martina Budinského, panovú flautu, cez známe skladby svetových autorov (Brahms, Strauss, Chačaturiam ...), až po nesmrteľné filmové témy v novom netradičnom spracovaní (West Side Story, Schindlerov zoznam, Mission Impossible), sa nedá porovnať s ničím podobným.

Hosťami tohto programu boli Ján Babjak - sólista Opery Slovenského národného divadla, Jaroslav Dvorský - sólista Štátnej opery v Ostrave, Ľubomír Virág - interprét cigánskych piesní a Jiří Stivín - jazzman a virtuóz na dychové nástroje.
Spolupráca s nimi dokazuje, že orchester Zlaté husle môže v budúcnosti účinkovať s hviezdami a interprétmi na celom svete. 

Kontakt:

Feeling Ltd.
Štúrova 6
811 02 Bratislava, Slovakia

tel: +421 2 5292 0068
fax: +421 2 5292 0175
e-mail: feeling@lucnica.sk
Copyright © 2006, Všetky práva vyhradené.

Webdesign by LL studio, spol. s r.o.